PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304133}
3,3 17 337
ocen
3,3 10 1 17337
3,3 3
oceny krytyków
Sędzia Anna Maria Wesołowska
powrót do forum serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska

Zawsze ofiarą jest obcokrajowiec, gej, albo człowiek o innym kolorze skóry, a sprawcą zawsze
białoskóry Polak - mężczyzna. Pamiętam jeden taki odcinek, gdzie facet został poderwany przez
transwestytę, po czym uderzył go w twarz i uciekł, bo się wystraszył. Proces dotyczył uszczerbku
na zdrowiu, facet okazał się niewinny, ale i tak został skazany, bo przecież uderzyć transa nie
można w kraju leworządnych władz. Analogiczna sytuacja - jak kobieta uderzy w twarz
podrywającego ją faceta jest wszystko ok.

I to za każdym razem, dlatego gdy czasem włączam telewizor i akurat leci SAMW i jest tak jakiś
Murzyn, gej lub ktoś w tym rodzaju to już wiem, jak się skończy ten proces. Dlatego nie polecam
dla ludzi, którzy mają poczucie sprawiedliwości i nie znoszą stereotypów. A tutaj stereotyp
białego, heteroseksualnego, katolickiego mężczyzny jest wręcz wyolbrzymiony.

Konrad992

No lol, a ja widziałem odcinek, gdzie czarny nastolatek został skazany za uderzenie białego.

A jak ci się sprawiedliwość nie podoba to idź do Arabii.

Karirsu

To dowód na pluralizm? Na jeden taki odcinek (którego nie kojarzę), mogę znaleźć ci 10 w drugą stronę, choć nie oglądałem ich zbyt wielu.

Konrad992

Ja powiem tak. Jeszcze nigdy nie poczułem się urażony. I skąd wiesz, że ci ludzie są heteroseksualni i katoliccy?

Konrad992

PS. Sędzia Anna Maria Wesołowska jest na faktach, tylko ją aktorzy odtwarzają. Więc pogódź się, że to biali, heteroseksualni, katoliccy mężczyźni mają największą skłonność do przestępstw w Polsce (a przynajmniej w Łodzi) i mnie to nie dziwi. W końcu w Polsce nie za wiele jest innych ludzi z wyjątkiem białych, heteroseksualnych, katolickich kobiet.

Karirsu

Fakty można sobie dowolnie dobrać, według własnego widzimisię. To się nazywa manipulacja, wiesz co to znaczy?

Konrad992

Nie musisz w to wierzyć, jeśli nie chcesz. Ale manipulacja rozprawami sądowymi, które nie będą oglądane przez wielu, tylko po to, żeby dodać reputacji emigrantom, gejom i psuć reputację Polakom-Katolikom? Serio, człowieku, przesadzasz. Zwłaszcza, że taki gość jak Maciej Świerzewski nie zrobiłby czegoś takiego. Znam gościa, bardzo sympatyczny. Nawet zagrałem w kilku odcinkach.

Ja i zapewne reszta Polski, nie poczuła się, w przeciwieństwie do ciebie, urażona.

Karirsu

Nie mówię, że to główny cel programu, ale diabeł tkwi w szczegółach. Nie mam nic przeciwko temu, by pokazywać oblicza rasizmu itp. ale należy być obiektywnym, a nie tendencyjnym. Ciesze się, że reżyser to sympatyczny człowiek. Ale to nie on jest producentem i to nie on wyznacza standardy.

I nie czuje się urażony, bo ten serial jest śmieszny i mało poważny (choć nie mam zastrzeżeń do głównej obsady czyli sędzi oraz prokuratorów i obrońców). Ale to akurat problem wszystkich tego typu "paradokumentalnych" seriali produkcji TVN i Polsat.

Karirsu

To jest sprawa nieletniego Obagwe z Sądu rodzinnego, ale i tak ten biały pokrzywdzony i jego biały kolega byli źli bo się nad nim znęcali

ocenił(a) serial na 3
Konrad992

Też widziałem ten odcinek. Myślałem że mnie szlag trafi.

Megafil666

Czyli który?
Kto był oskarżonym

Konrad992

Komentarz stary jak majtki z NRD, ale w sumie jest tak komiczny, że aż nie da się przejść obojętnie. Plus pokazuje jaką bieda intelektualną jest nasza prawica. Wracajmy jednak do sedna, tak w Polsce to biali, hetero faceci padają ofiarą przemocy ukierunkowanej nienawiścią xDDDD

Wostock

Tfu motywowanej

ocenił(a) serial na 10
Konrad992

Nie dla polaka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones