PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 297 124
oceny
8,1 10 1 297124
7,8 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Niech psychofani mnie wreszcie oświecą: czy to prawda że pierwotne zakończenie trylogii miało być zupełnie inne, tzn. Han Solo miał zginąć a Leia i Luke być razem? Tak wyczytałem w jednym artykule wieki temu a także to że ten skurczybyk Lucas je zmienił bo figurki z Solo świetnie się sprzedawały. Jeśli tak, to kawał z niego d*pka, bo jak byłem mały i pierwszy raz oglądałem sagę, to myślałem że Luke zaliczy księżniczkę. :P

ocenił(a) film na 8
BOB_76

Myślałeś, że Luke zaliczy swoją siostrę?! Całe szczęście, że Solo ogarnął sytuację. :D

konio93

No właśnie NIE miała być jego siostrą, Lucas to po prostu sobie dopisał.

ocenił(a) film na 8
BOB_76

Aha ;D Wtedy nie miałbym nic przeciwko, ale to i tak nie za bardzo mogłoby mieć miejsce, bo jak wiemy, Jedi muszą żyć samotnie. ;D

konio93

Celibat dla Jedi Lucas wprowadził dopiero w Nowej Trylogii, we wcześniejszych filmach nie było mowy o tym czy Jedi mogą się zakochiwać się czy nie. Choć w filmach Luke nie miał dziewczyny i kiedy został Jedi przestał się interesować Leią, zanim dowiedział się o tym, że to jego siostra...
Zresztą to, że ją kochał a nie wykazywał jakiegoś wielkiego zainteresowania, może oznaczać, że coś mógł przeczuwać o ich pokrewieństwie... Nawet Leia cytuje. "Jakoś zawsze to wiedziałam". ;)

ocenił(a) film na 8
cloe4

Luke w komiksach poślubił agentkę Palpatine'a.

invisiblepata

Wiem, ;) jego żoną była Mara Jade, tyle, że uniwersum po ROTJ zostało skasowane.

ocenił(a) film na 8
cloe4

Szkoda, bo było tam wiele fajnych wątków :(

invisiblepata

Jeśli mają zamiar kręcić kolejne części, to coś musieli zrobić. Książki czy komiksy blokowałyby możliwości dla scenarzystów, więc pewnie dlatego tak się stało... :)

ocenił(a) film na 10
BOB_76

jakbyś uważnie obejrzał moment narodzin lei i luke w cz trzeciej zemsty sithów ,zrozumiałbyś że są rodzeństwem .

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi (1983)
Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów (2005)
Ja to tu zostawię, a teraz przemyśl co właśnie napisałeś.

ocenił(a) film na 10
Jokilos

Nie mam co przemyśleć geniuszu jest jak napisałem wyżej

ocenił(a) film na 5
Jokilos

To na serio z części IV i V nie wynikało, że to jest rodzeństwo? Ja od początku tak ich traktowałem i zdziwiło mnie gdy w którejś części pocałowali się w usta.

qqryqu

nie, nie było ani słowa takiej sugestii przed częścią VI

ocenił(a) film na 10
BOB_76

nie miał być tylko reakcja fanów na grę Forda spowodowała rewolucję fabularną.

BOB_76

Tak, pierwotnie Han miał zginąć (Harrison Ford bardzo na to nalegał), ale Lucas się nie zgodził, bo uznał, że to zmniejszyłoby sprzedaż zabawek. Natomiast Luke miał opuścić rebeliantów i Leię użerającą się z budową nowego porządku, cały film i zakończenie miały być o wiele mroczniejsze i dwuznaczne niż wersja ostateczna.

Xoxoxox

Dzięki, możesz podać źródło tych informacji?

BOB_76

Też mnie ciekawią te informacje, chętnie wczytałabym się w jakiś szerszy artykuł o tym ;D A poza tym - Leia i Han są dla mnie tak genialną parą, że nie zdzierżyłabym wersji wcześniej wspominanej. Być może to moja ogólna niechęć do Luke'a, ale nawet ich wspólne sceny, gdy było widać wytworzoną między nimi więz, mocno mnie irytowały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones